MADhack


MADhack vol.2 predstavuje projekty

Zúčastniť sa hackathonu znamená za krátku dobu vymyslieť a rozbehnúť svoj vlastný projekt. Dá sa to? Rozhodne. Najmä, ak časovú tieseň vypĺňajú rady skúsených lektorov z Resco, sprievodné prednášky a workshopy.

Víťazné Projekty

Hlavná cena

Cena za dizajn

Cena publika

1. Meeto 2. aPhone 3. BureaBot
Členovia:

Pavol Goliaš, Matúš Seidl, David Grűnvaldský, Michal Koníček

Členovia:

Martin Melicherčík, Gregor Karetka, Filip Štepanovský, Jozef Šovčík

Členovia:

Matúš Solčány, Marek Kraus, Štefan Miklošovič, Aleksey Potapov

Meeto, ako už názov napovedá, je aplikácia zameraná na sociálne vzťahy a interakciu. Jej hlavným cieľom je zjednodušenie koordinácie a lokalizácie jej používateľov a to najmä počas spoločenských udalostí, ktorých sa zúčastnia. Užívateľ si vytvorí udalosť, do ktorej pozve svojich priateľov. K dispozícii následne majú realtime chat a realtime update svojej aktuálnej polohy zobrazenej priamo v aplikácii prostredníctvom google Maps. Projekt s nazvom aPhone je skratka pre adventure phone, aplikáciu, ktorá je riadená serverom. Ide o interaktívnu hru v priestore, na ktorú potrebujete len aplikáciu a bystrú hlavu. Prostredníctvom vášho smartphonu kontaktujete telefonicky server, ktorý vám v rámci hry povie nejakú nápovedu, ktorá vás posunie v reálnom svete ďalej. Ide vlastne o vynovenú verziu hľadania pokladov, ktorá otvára nové možnosti spájania reálneho sveta s virtuálnym. Projekty v tejto sfére sú veľmi populárne. BureaBot je v jednoduchosti bot, ktorý uľahčuje komunikáciu s cudzineckou políciou. Aplikácia vznikla ako reakcia na problémy pri vyhľadávaní dokumentov a informácii, ktoré cudzinec potrebuje a ku ktorým je zložité sa dostať. Zároveň mu odporučí aj informácie a dokumenty, o ktorých ani nemusí vedieť, že ich potrebuje. Ponúka aj možnosť zaradiť sa do lokálneho elektronického poradovníku cez internet na najbližšej cudzineckej polícii, zobrazí ju na mape a informuje o počete ľudí, ktorí práve čakajú na vybavenie spolu s odhadom času, kedy sa dostanete na rad.

MADhack 2016

Ostatné Projekty

Shapes

Ponožka

Life

Členovia:

Georgi Georgiev, Daniel Melo, Michal Varga, Kristián Kalivoda

Členovia:

Matúš Barta, Marek Krajčovič, Peter Kyseľ, Peter Kučera

Členovia:

Dušan Plavák, Vlado Užík

Shapes je jednoduchá tapovacia hra, ktorá je založená na vydávaní zvukov pri interakcii používateľa. Ten musí v správnom poradí kliknúť na správny tvar, vďaka čomu sa dostane k požadovanému tónu. Android aplikácia, ktorá slúži na indentifikáciu volajúceho čísla, ktoré nemáte uložené v kontaktoch. Aplikácia slúži na trackovanie zvykov človeka. Vytvára záznamy o každodenných činnostiach podľa vašich preferencií a tak môžete mať prehľad o svojich zvykoch, ich štatistiky a zoznamy a plánovať si tak svoj voľný čas a projekty.

Socializer

Check it!

Členovia:

Andrej Gašpar, Dominik Meňhart, Róbert Ďurčanský

Členovia:

Marek Mansell, Roman Beňo, Ľuboš Straráček, Maroš Jendrej

Účelom aplikácie Socializer je umožniť užívateľom uverejniť príspevok (zväčša fotografiu) na viacero sociálnych sietí naraz. Jednoducho, pomocou jednej aplikácie a za pár klikov. Check it je šikovná aplikácia, ktorá vám uľahčí riešenie sudoku. Keď sa zaseknete, dá vám hint, keď ho vyriešite, skontroluje vám ho, keď to nutne potrebujete, tak dokonca sudoku za vás vyrieši.